ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି କ୍ରିକେଟ୍ ବିଶ୍ୱକପ୍ ୨୦୨୪: ସେଣ୍ଟ୍‌ଭିନ୍‌ସେଣ୍ଟରେ ସାମ୍ନାସାମ୍ନି ହେବେ ବାଂଲାଦେଶ- ନେଦରଲାଣ୍ଡ୍‌ସ
  • ||
  • ଜୁନ୍ ୧୮ରେ ବାରାଣସୀ ଯିବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି, ତୃତୀୟ ପାଳିରେ ହେବ ପ୍ରଥମ ଗସ୍ତ
  • ||
  • ଅରୁଣାଚଳର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ନେବେ ପେମା ଖାଣ୍ଡୁ, ସମାରୋହରେ ସାମିଲ୍ ହେବେ ଜେପି ନଡ୍ଡା, ଅମିତ ଶାହ
  • ||
  • ବିଧାୟକ ପଦରୁ ସପା ମୁଖ୍ୟ ଅଖିଳେଶ ଯାଦବଙ୍କ ଇସ୍ତଫା
  • ||
  • ପୁରୀ : ଖୋଲିଲା ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ୪ ଦ୍ବାର, ମଙ୍ଗଳ ଆଳତି ଦର୍ଶନ କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମୋହନ ଚରଣ ମାଝୀ
  • ||

ପ୍ୟାକେଟ୍‌ରୁ ଗୋଟିଏ ବିସ୍କୁଟ ଗାୟବ, କମ୍ପାନିକୁ ୧ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ତଣ୍ଡ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୭/୦୯ : ଗୋଟିଏ ବିସ୍କୁଟର ମୂଲ୍ୟ ଯଦି ୧ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ବୋଲି ଆମେ କହୁ, ତେବେ ଆପଣ ନିଶ୍ଚୟ ସୁନା ବିସ୍କୁଟ କଥା ଭାବିବେ । ଏଠାରେ ମାମଲା କିନ୍ତୁ ଖାଇବା ବିସ୍କୁଟକୁ ନେଇ । ତାମିଲନାଡୁରେ ଏକ କଂଜୁମର କୋର୍ଟ ଭାରତର ଅଗ୍ରଣୀ ଫାଷ୍ଟ୍‌-ମୁଭିଂ କଂଜୁମର ଗୁଡ୍‌ସ (ଏଫ୍‌ଏମ୍‌ସିଜି) ମାର୍କେଟର୍‌, ଆଇଟିସି ଫୁଡ୍‌ ଲିଃ.କୁ ଜଣେ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ୧ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। 

ପି ଦିଲ୍ଲିବାବୁ ନାମକ ଗ୍ରାହକ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ ଯେ କମ୍ପାନିର ବିସ୍କୁଟ ବ୍ରାଣ୍ଡ ‘ସନ୍‌ଫିଷ୍ଟ୍‌ ମ୍ୟାରି ଲାଇଟ୍‌ର ଗୋଟିଏ ପ୍ୟାକେଟ୍‌ରେ ୧୫ଟି ବିସ୍କୁଟ ଥିଲା, କିନ୍ତୁ ତାର ଖୋଳରେ ୧୬ଟି ବିସ୍କୁଟ ଅଛି ବୋଲି ଉଲ୍ଲେଖ ହୋଇଛି । ପ୍ୟାକେଟ୍‌ରୁ ବାଦ୍‌ ପଡ଼ିଥିବା ସେହି ଗୋଟିଏ ବିସ୍କୁଟ ଏବେ କମ୍ପାନି ପାଇଁ ସବୁଠୁ ମହଙ୍ଗା ହୋଇଛି । 


ଗଣମାଧ୍ୟମ ଅନୁସାରେ, ତିରୁଭଲ୍ଲୁରର ଡିଷ୍ଟ୍ରିକ୍ଟ କଂଜୁମର ଡିସ୍‌ପୁଟ୍ସ ରିଡ୍ରେସାଲ ଫୋରମ୍‌ ଆଇଟିସି ଫୁଡ୍‌ସକୁ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ କ୍ରମେ ପ୍ୟାକେଟ୍‌ରୁ ଗାୟବ ଗୋଟିଏ ବିସ୍କୁଟ ବାବଦକୁ ୧ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ପ୍ରଦାନ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛି । ଦିଲ୍ଲିବାବୁ ମକଦ୍ଦମାରେ କରିଥିବା ଖର୍ଚ୍ଚକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଆଉ ୧୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ ମଧ୍ୟ କୋର୍ଟ କହିଛି । ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ଦିଲ୍ଲିବାବୁ ଏଫ୍‌ଏମ୍‌ସିଜିରେ କମ୍ପାନି ଓ ବିସ୍କୁଟ ପ୍ୟାକେଟ୍‌କୁ ବିକ୍ରି କରିଥିବା ଦୋକାନ ବିରୋଧରେ ୧୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦାବି କରିଥିଲେ । ଅନୀତିକର ବ୍ୟବସାୟ ଓ ସେବା ଅଭାବ ସମ୍ପର୍କିତ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ଲାଗି ୧୦ କୋଟି କ୍ଷତିପୂରଣ ମଧ୍ୟ ଦାବି କରିଥିଲେ । ମାମଲାର ଶୁଣାଣିରେ କଂଜୁମର କୋର୍ଟ ଆଇଟିସି ଫୁଡ୍‌ ଦେଇଥିବା ଯୁକ୍ତିକୁ ଖଣ୍ଡନ କରିଥିଲେ । ସଂଖ୍ୟା ଅନୁସାରେ ନୁହେଁ, ଓଜନ ଅନୁସାରେ ପ୍ୟାକେଟ୍‌ ହୋଇ ବିସ୍କୁଟ ବିକ୍ରି ହୋଇଥିଲା ବୋଲି କମ୍ପାନି ଯୁକ୍ତି କରିଥିଲା । ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ବ୍ୟାଚ୍‌ ସଂଖ୍ୟାରେ ପ୍ୟାକ୍‌ହୋଇଥିବା ବିସ୍କୁଟ ବିକ୍ରିକୁ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ମଧ୍ୟ କୋର୍ଟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ।

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.