ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ୨୦୨୪: ଫ୍ଲୋରିଡାରେ ବନ୍ୟା, ୟୁଏସ୍‌ଏ-ଆୟର୍ଲାଣ୍ଡ୍‌ ମ୍ୟାଚ୍‌ ବାତିଲ ଆଶଙ୍କା
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାର ଖୋଲିବ ସ୍କୁଲ: ପ୍ରଥମରୁ ଦିଆଯିବ ମଧ୍ୟାହ୍ନଭୋଜନ, ରୋଷେଇ ପୂର୍ବରୁ ସାମଗ୍ରୀ ଯାଞ୍ଚ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ରଥଖଳା ହାଲ୍‌ଚାଲ୍‌...ପାଞ୍ଚ ଦେବ ଦମ୍ପତିଙ୍କୁ ଏକତ୍ର ପନ୍ତି ଅର୍ପଣ ସମ୍ପନ୍ନ, ଦଣ୍ଡାରେ ଲାଗିଲା ଆଗ-ପଛ ମୁହାଁଟ
  • ||
  • କୋଣାର୍କ ରାସ୍ତାରେ ଓଲଟିଲା ପିକଅପ୍ ଭ୍ୟାନ୍, ୨ ମୃତ ୧୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଆହତ
  • ||
  • ରଣେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରତାପ ସ୍ୱାଇଁ ଅସ୍ଥାୟୀ ବାଚସ୍ପତି: ୧୮ ଓ ୧୯ରେ ବିଧାୟକଙ୍କ ଶପଥ ଉତ୍ସବ, ୨୦ରେ ବାଚସ୍ପତି ନିର୍ବାଚନ
  • ||
  • ଶୁକ୍ରବାର ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ନୀତି ସବ୍‌କମିଟି ଓ ଛତିଶା ନିଯୋଗ ବୈଠକ, ସ୍ନାନଯାତ୍ରା ନୀତି ନିର୍ଘଣ୍ଟକୁ ମିଳିବ ଅନୁମୋଦନ
  • ||
  • ରଜ ମଉଜକୁ ଫିକା କରିଦେବ ଗୁଳୁଗୁଳି, ଆସନ୍ତା ୨ ଦିନ ଯାଏ ତାତିରୁ ନାହିଁ ନିସ୍ତାର
  • ||

ବିଶ୍ବକପରେ ପ୍ରଥମ ଶତକ ମାରିଲେ ଆଫଗାନୀ ବ୍ୟାଟର, ରେକର୍ଡ କଲେ ଇବ୍ରାହିମ ଜାଦ୍ରାନ

ମୁମ୍ବାଇ: ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ଆଜି ଓ୍ବାଙ୍ଖେଡେ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ବିଶାଳ ସ୍କୋର କରିଛି ଆଫଗାନିସ୍ତାନ । ଇବ୍ରାହିମ ଜାଦ୍ରାନଙ୍କ ଅପରାଜିତ ୧୨୯ ରନ୍‌ ବଳରେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ  ୨୯୧ ରନ୍‌ କରିଛି । ତେବେ ଜାଦ୍ରନାଙ୍କ ଏହି ଶତକ ଦଳ ପାଇଁ ଗୌରବ ଆଣିଛନ୍ତି । କାରଣ ୨୨ଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ ପରେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ଟିମ୍‌ର କୌଣସି ଖେଳାଳି ଶତକ କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି । 

ଜାଦ୍ରାନ ବିଶ୍ବକପରେ ପ୍ରଥମ ଶତକ କରିବା ସହ ଆଫଗାନିସ୍ତାନର ଦୀର୍ଘ ବର୍ଷର ଏହି ଖାଇକୁ ପୂରଣ କରିଛନ୍ତି । ପ୍ରଥମେ ୨୦୧୫ରେ ଓଡିଆଇ ବିଶ୍ବକପରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲା ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ଟିମ୍‌ । ସେପଟେ ୨୦୨୩ ବିଶ୍ବକପ ପୂର୍ବରୁ କେବଳ ଗୋଟିଏ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଜିତିଥିଲା ଆଫଗାନିସ୍ତାନ । ଏହା ପୂର୍ବରୁ ବିଶ୍ବକପରେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନର ଶମିଉଲ୍ଲା ଶିନଓ୍ବାରୀ ସର୍ବାଧିକ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ । ସ୍କଟଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ଶମିଉଲ୍ଲା ୯୫ ରନ୍‌ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଏହି ମ୍ୟାଚ ଜିତିଥିଲା ଆଫଗାନିସ୍ତାନ । 

ତାପରଠାରୁ ବିଶ୍ବକପରେ ୨୨ଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ ଖେଳାଯାଇଛି । ଆଜିର ୨୩ ତମ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଖେଳିଥିବା ଆଫଗାନିସ୍ତାନର ବ୍ୟାଟର ଜାଦ୍ରାନ  ସର୍ବାଧିକ ସ୍କୋର କରିଛନ୍ତି । ଏହା ସହ ଶତକ ହାସଲ କରିବାରେ ପ୍ରଥମ ଆଫଗାନୀ ବ୍ୟାଟର ହୋଇଛନ୍ତି ଜାଦ୍ରାନ । ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ଶତକ ହାସଲ କରିବାରେ ସବୁଠାରୁ ଯୁବ ବ୍ୟାଟର ବି ହେଲେ ଜାଦ୍ରାନ । ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଦିନିକିଆରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ଯୁବ ବ୍ୟାଟର ଭାବେ  ଶତକ ହାସଲ କରିଥିଲେ ମହମ୍ମଦ ଅଶ୍ରାଫୁଲ । ସେ ୨୦୦୫ରେ କାର୍ଡିଫରେ ଶତକ ମାରିଥିଲେ ଏବଂ ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ବୟସ ୨୦ ବର୍ଷ ୨୮୨ ଦିନ ହୋଇଥିଲା । 

ମାଷ୍ଟର ବ୍ଲାଷ୍ଟର ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକର ୧୯୯୪ରେ କଲମ୍ବୋରେ ପ୍ରଥମ ଶତକ କରିଥିଲେ । ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କର ବୟସ ୨୧ ବର୍ଷ ୧୩୮ ଦିନ ହୋଇଥିଲେ । ସେହିଭଳି ଇବ୍ରାହିମ ଜାଦ୍ରାନ ୨୧ ବର୍ଷ ୩୩୦ ଦିନ ବୟସରେ ଶତକ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି । ସେପଟେ ଦିନିକିଆରେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ପକ୍ଷରୁ ସର୍ବାଧିକ ଶତକ ମହମ୍ମଦ ଶେହଜାଦଙ୍କ ନାଁରେ ରହିଛି । ସେ ୬ଟି ଶତକ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି । ତାଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ରହମନତୁଲ୍ଲା ଗୁରବାଜ, ରହମନ ଶାହ ଏବଂ ଇବ୍ରାହିମ ଜାଦ୍ରାନ ୫ଟି ଲେଖାଏଁ ଶତକ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି ।  ଇବ୍ରାହିମ ଜାଦ୍ରାନ ଆଜି ୧୪୩ଟି ବଲରୁ ୧୨୯ ରନ୍‌ ସଂଗ୍ରହ କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି ।    

  • Afghanistan
  • ODI World Cup 2023
  • News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

    Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.