ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅଯୋଧ୍ୟାରେ ରାମଲାଲାଙ୍କ ସୂର୍ଯ୍ୟତିଳକ, ଦିବ୍ୟ ରୂପ ଦେଖି ଭକ୍ତିରେ ବିଭୋର ହେଲେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ
  • ||
  • ଦିନ ସାଢେ ୧୧ଟାରେ ୪୦ ଡିଗ୍ରୀ ଛୁଇଁଲା ତାପମାତ୍ରା, ବାଲେଶ୍ଵରରେ ସର୍ବାଧିକ ରେକର୍ଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ପ୍ରଚଣ୍ଡ ଗ୍ରୀଷ୍ମପ୍ରବାହ ଯୋଗୁଁ ୩ ଦିନ ସ୍କୁଲ ଛୁଟି
  • ||
  • ମୁମ୍ୱାଇ: ଶୋଇବା ଅଧିକାର ମୌଳିକ ଆବଶ୍ୟକତା, ରାତି ଅଧରେ ଜେରା କରିବାରୁ ଇଡିକୁ ହାଇକୋର୍ଟ ନୋଟିସ୍‌
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ: ୧୬୭ ଜଣଙ୍କ ବିରୋଧରେ ସଙ୍ଗିନ ମାମଲା, କଂଗ୍ରେସର ଭେଙ୍କଟରମଣ ସବୁଠୁ ଧନୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ପିସିସି ପ୍ରଚାର କମିଟି ବୈଠକ, ୨୮ରେ ଓଡ଼ିଶା ଆସିବେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି
  • ||
  • ଆଇପିଏଲ୍‌ରେ ଆଜି ଦିଲ୍ଲୀ ଓ ଗୁଜୁରାଟ ମଧ୍ୟରେ ଟକ୍କର, ଅହମ୍ମଦାବାଦରେ ହେବ ମୁକାବିଲା
  • ||
  • ଦୁବାଇରେ ବର୍ଷାର ପ୍ରକୋପ, ଚାରିଆଡେ ଖାଲି ପାଣି ପାଣି, ଓମାନରେ ଚାଲିଗଲା ୧୮ ଜୀବନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଅସହ୍ୟ ତାତି ଓ ଗୁଳୁଗୁଳିରେ ସିଝୁଛି ରାଜ୍ୟ, ୪ ଦିନ ପ୍ରଚଣ୍ଡ ଗ୍ରୀଷ୍ମପ୍ରବାହ, ୧୮ ଓ ୧୯ରେ ୪୫ ଡିଗ୍ରୀ ଛୁଇଁବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଆଜି ପବିତ୍ର ରାମନବମୀ, ପ୍ରାଣ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପରେ ଅଯୋଧ୍ୟାରେ ପ୍ରଥମ ରାମନବମୀ, ଆସିବେ ୨୫ ଲକ୍ଷ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ
  • ||

ED ସମନ ବିରୋଧରେ ଦିଲ୍ଲୀ ହାଇକୋର୍ଟ ଗଲେ କେଜ୍ରିୱାଲ୍, କୋର୍ଟ ପଚାରିଲେ ‘କାହିଁକି ହେଉ ନାହାନ୍ତି ହାଜର ?’

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୦/୦୩: ଦିଲ୍ଲୀ ମଦ ନୀତି ଦୁର୍ନୀତି ମାମଲାରେ ଇଡିର ସମନକୁ ବିରୋଧ କରି ଦିଲ୍ଲୀ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ୍ । ବୁଧବାର କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କ ଆବେଦନ ଉପରେ ଦିଲ୍ଲୀ ହାଇକୋର୍ଟ ଶୁଣାଣି କରିବା ସହ ଇଡିକୁ ନୋଟିସ୍ ଜାରି କରିଛନ୍ତି । 

ତେବେ ହାଇକୋର୍ଟରୁ ଦିଲ୍ଲୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କୁ ଆଶ୍ୱସ୍ତି ମିଳି ନାହିଁ । କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କୁ ଅଦାଲତ କହିଛନ୍ତି, ଆପଣ ଇଡିରେ ହାଜର ହେଲେ ଜାଣି ପାରିବେ ତଦନ୍ତକାରୀ ସଂସ୍ଥା ଆପଣଙ୍କୁ ସାକ୍ଷୀ ନା ଅଭିଯୁକ୍ତ ଭାବେ ଡାକୁଛି । ଏହି ମାମଲାର ପରବର୍ତ୍ତୀ ଶୁଣାଣି ଏପ୍ରିଲ୍ ୨୨ରେ ହେବ ।

ଦିଲ୍ଲୀ ହାଇକୋର୍ଟରେ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଓକିଲ ଅଭିଷେକ ମନୁ ସିଂଘବୀ ଦସ୍ତାବିଜ୍ ଦାଖଲ କରିଥିଲେ । କୋର୍ଟ ପଚାରିଥିଲେ ସମନ ପାଇବା ପରେ କାହିଁକି ହାଜର ହେଉ ନାହାନ୍ତି । ଯାହାକୁ ନେଇ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କ ଓକିଲ କହିଛନ୍ତି, ମାମଲାରେ ୯ଥର ସମନ ଜାରି କରାଯାଇଛି । ସବୁ ସମନ ଉପରେ ଆମେ ଜବାବ ଦେଇଛୁ । ଭର୍ଚୁଆଲରେ ଉତ୍ତର ରଖିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଥିବା ଜଣାଇଛୁ । ହାଜର ହେବା ପାଇଁ ସମସ୍ୟା ନାହିଁ କିନ୍ତୁ ସୁରକ୍ଷା ଦରକାର । 

ଅଦାଲତ, କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କୁ ପଚାରିଛନ୍ତି ଆପଣ କାହିଁକି ଇଡିରେ ହାଜର ହେଉ ନାହାନ୍ତି । ପ୍ରଥମଥର ହାଜର ହେଲେ ଇଡି ଗିରଫ କରିବ ନାହିଁ । ପ୍ରଥମେ ଇଡି କାରଣ ବତାଇବ, ତା ପରେ ଯାଇ ଗିରଫ କରି ପାରିବ । ଆମେ ଏଭଳି ଅନେକ ମାମଲା ଦେଖିଛୁ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି କୋର୍ଟ ।

ଦିଲ୍ଲୀ ହାଇକୋର୍ଟରେ ଇଡିକୁ ନେଇ କେଜ୍ରିୱାଲ୍ କରିଥିବା ଆବେଦନର ଶୁଣାଣି ପରେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଛି ବିଜେପି । ଦିଲ୍ଲୀ ବିଜେପି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ବିରେନ୍ଦ୍ର ସଚଦେବା କହିଛନ୍ତି, କୋର୍ଟଙ୍କ ଶୁଣାଣିରୁ ସ୍ପଷ୍ଟ ଯେ, ଇଡିର ସମସ୍ତ ସମନ ବୈଧ ଅଟେ । କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କୁ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସମନ ଜାରି ହୋଇଛି, ଦଳକୁ ନୁହେଁ । କେଜ୍ରିୱାଲ୍ ହାଜର ହୁଅନ୍ତୁ, କାହିଁକି ପଳାୟନ କରୁଛନ୍ତି । 

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ଦିଲ୍ଲୀ ମଦ ନୀତି ମାମଲାରେ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କୁ ଇଡି ୯ଥର ସମନ ଜାରି କରିଛି । ନବମ ସମନ ଜାରି କରି ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୧ରେ ପଚରାଉଚରା ପାଇଁ ଡାକିଛି ଇଡି । 

  • prameyanews
  • PrameyaOdia
  • prameya
  • News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

    Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.