ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଖଣ୍ଡପଡ଼ା: ପୋଖରୀରେ ବୁଡ଼ି ପଞ୍ଚମ ଶ୍ରେଣୀର ଛାତ୍ରଙ୍କ ମୃତ
  • ||
  • ଯଜ୍ଞର ପ୍ରସାଦ ଖାଇ ୫୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ବ ଲୋକ ଝାଡ଼ାବାନ୍ତି, ଖଲ୍ଲିକୋଟ ମେଡିକାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଶନିବାରଠୁ ପିଜି ନାମଲେଖା ଆବେଦନ, ୨୭ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିବ: ଜୁନ୍‌ ୨୨ରେ ଆଡମିଟ୍‌ କାର୍ଡ, ଜୁଲାଇ ୩ରୁ ୧୪ ପ୍ରବେଶିକା ପରୀକ୍ଷା
  • ||
  • ବାଲିପାଟଣା-ନିମାପଡ଼ା ରାସ୍ତାରେ ବିଦ୍ୟୁତ୍ ଖୁଣ୍ଟକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା କାର
  • ||
  • ରଥଖଳା ହାଲ୍‌ଚାଲ୍‌...ନିର୍ମାଣସ୍ଥଳରେ ମୁଗୁର ଓ ନିହଣ ଶବ୍ଦର କମ୍ପନ, ଚାଲିଛି ତୁମ୍ବରେ ବିନ୍ଧ ଖୋଦେଇ
  • ||
  • ବିଜେପି ନେତାଙ୍କ ମାରାଥନ୍‌ ପ୍ରଚାର: ଆଜି ଅଶ୍ୱିନୀ, ହେମାମାଳିନୀ ଓ ତୋମାରଙ୍କ କରିବେ ପ୍ରଚାର, ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର, ଭୂପେନ୍ଦ୍ର, ଅନୁଭବ, ସିଦ୍ଧାନ୍ତ ବି ବୁଲିବେ
  • ||
  • ହରିୟାଣାରେ ଟୁରିଷ୍ଟ ବସ୍ ଦୁର୍ଘଟଣା, ନିଆଁ ଲାଗି ୮ ମୃତ, ୨୪ରୁ ଅଧିକ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଥମିବ ୫ମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ନିର୍ବାଚନୀ ପ୍ରଚାର, ସୋମବାର ୪୯ ଲୋକସଭା ଆସନରେ ଭୋଟିଂ
  • ||
  • IPL 2024: ଚିନ୍ନାସ୍ୱାମୀରେ ଆରସିବିକୁ ଭେଟିବ ସିଏସ୍‌କେ, ପ୍ଲେ-ଅଫ୍‌ ପାଇଁ ଶେଷ ସୁଯୋଗ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୯ରୁ ବଢ଼ିବ ତାତିି, ୨୦ରୁ କଲବଲ କରିବ ପ୍ରଚଣ୍ଡ ଗ୍ରୀଷ୍ମପ୍ରବାହ: ବିଭିନ୍ନ ଜିଲ୍ଲାକୁ ୟେଲୋ ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ
  • ||

ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ବଜାରକୁ ନେଇ ବିବାଦ: ଆଜି ୧୨ ସଂଘ-ବିଏମ୍‌ସି ବୈଠକ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୫/୪: ପରିବା ହାଟକୁ ବାଟ ନାହିଁ । ଗାଡି ପଶିପାରୁନି । ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ହାଟ ବସାଇବାକୁ ନେଇ ଏହି ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି । ତେବେ ପରିବା ହାଟକୁ ଯିବା ବାଟରେ ଏହି ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ୍‌ ହାଟ ବସାଇବାକୁ  ବିଏମ୍‌ସି କେମିତି ଅନୁମତି ଦେଲା? ଅନୁମତି ପଛରେ କାହାର ହାତ ରହିଛି ? ଦୁଇ ଦିନ ତଳେ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ବଜାରକୁ ନେଇ କଞ୍ଚାପରିବା ବ୍ୟବସାୟୀ  ସଂଘ ଏବଂ ବିଏମ୍‌ସି ମୁହଁମୁହିଁ ହୋଇଥିଲେ ।  ତେବେ ଏହାର ସମାଧାନ ହୋଇପାରିନଥିଲା । ତେଣୁ  ସୋମବାର ଉକ୍ତ ସଂଘ ସମେତ ୧୨ଟି ସଂଘର  ବିଏମ୍‌ସି ସହ ବୈଠକ ବସିବ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି।

ୟୁନିଟ୍‌-୧ ହାଟ ରାସ୍ତାକୁ ନେଇ ଦୁଇ ଦିନ ତଳେ ପରିବା ବ୍ୟବସାୟୀ ଏକାଠି ହୋଇଥିଲେ । ସେମାନେ  ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ ଯେ, କୌଣସି ପରିସ୍ଥିତିରେ  ରାସ୍ତାରେ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ଦୋକାନ ଖୋଲିପାରିବ ନାହିଁ । ଦୋକାନ ଖୋଲିଲେ ପରିବା ଗାଡି ପଶିପାରୁନି ।  ମୁଖ୍ୟ ରାସ୍ତାରେ ପରିବା ଗାଡ଼ିରୁ ଖଲାସ କଲେ ଅଟୋ  ଖର୍ଚ୍ଚ ବଢୁଛି । ଏହାର ପ୍ରଭାବ ସିଧାସଳଖ ଗ୍ରାହକଙ୍କ  ଉପରେ ପଡୁଛି । ତେଣୁ ଲୋକଙ୍କ ସ୍ୱାର୍ଥ ଦୃଷ୍ଟିରୁ  ପରିବା ଗାଡି ପାଇଁ ରାସ୍ତା ଛଡାଯାଉ । କିନ୍ତୁ ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟ  ବିଏମ୍‌ସି ଜାଣିଶୁଣି ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ବଜାର ଖୋଲିବାକୁ  ଅନୁମତି ଦେଇଛି । ତେବେ କାହା ସ୍ୱାର୍ଥରେ ଅନୁମତି  ଦିଆଗଲା? ଏହା ପଛରେ କାହାର ହାତ ରହିଛି?  କେତେ ଟଙ୍କା କାରବାର ହୋଇଛି? ଏପରି ପ୍ରଶ୍ନ  ଉଠାଇଛି କଞ୍ଚାପରିବା ବ୍ୟବସାୟୀ ସଂଘ ।  

ସୋମବାର କଞ୍ଚାପରିବା ବ୍ୟବସାୟୀ ସଂଘ  ସମେତ ୧୨ ସଂଘ ଏକାଠି ହେବେ । ଆଜି ଡେଙ୍ଗୁରା  ପିଟି ଏ ନେଇ ସମସ୍ତ ଦୋକାନୀଙ୍କୁ ଜଣାଇ  ଦିଆଯାଇଛି । ବୈଠକରେ ହାଟକୁ ଅବହେଳା ପ୍ରସଙ୍ଗ  ଉଠିବ । ବ୍ୟବସାୟୀ ସଂଘ ସଭାପତି କବିରାଜ  ସ୍ୱାଇଁଙ୍କ କହିବା କଥା, ବିଏମ୍‌ସି ଉଚିତ୍‌ ନ୍ୟାୟ  ଦେଉ । ଏକପାଖିଆ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନ ହେଉ । ଲୋକଙ୍କ  ସ୍ୱାର୍ଥକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖାଯାଉ । ବାରମ୍ବାର ବିଏମ୍‌ସି,  ପୁଲିସ ବୈଠକ ହେଉଛି ହେଲେ ଏହାର ସମାଧାନ  କରାଯାଉନି । ତେଣୁ ଏଥର ସ୍ଥାୟୀ ସମାଧାନ  କରାଯାଉ ବୋଲି ଶ୍ରୀ ସ୍ୱାଇଁ ଦାବି କରିଛନ୍ତି । 

  • prameyanews
  • PrameyaOdia
  • prameya
  • News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

    Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.